Aukcje internetowe Aceton
Aukcje internetowe
Start | Szukaj | Sprzedaj | Moje aukcje | Moje konto | Rejestracja
 Kategorie

MENUProsimy zapoznać się dokładnie z treścią pytań i odpowiedzi przed przystąpieniem do korzystania z serwisu

1. Jak licytować produkty
2. Sprzedawanie produktów
3. Finalizowanie transakcji
4. Jak się zarejestować
5. Co to jest cena minimalna.
6. Co to jest cena wywoławcza.
7. Jak działa automatyczny licytator.
8. Odpowiedzialność za towary.
9. Ile kosztuje korzystanie z serwisu.
10. Nie dodają mi się zdjęcia, dlaczego ?


1. Jak licytować produkty
Aby kupić towar trzeba najpierw wejść na kartę towaru, tam dowiemy się wszystkiego: jaka jest cena aktualna, kto wygrywa, jaka jest minimalna kwota przebicia. Jeżeli zdecydujesz się licytować wystarczy wpisać kwotę, którą oferujesz i nacisnąć "Licytuj" Możesz również od razu nacisnąć przycisk "Licytuj", wtedy zaoferujesz minimalną kwotę, która jest potrzebna do przebicia ceny. Aukcje wygrywa osoba, która zaoferuje najwyższą kwotę.2. Sprzedawanie produktów
Aby sprzedać swój przedmiot wystarczy nacisnąć przycisk sprzedaj (w głównym menu), a następnie wypełnić kartę towaru. Oprółcz opisu należy podać jeszcze cenę wyjśściową od któłrej zacznie się aukcja oraz opcjonalnie cenę minimalną.
Po zakończeniu aukcji zostaniesz poinformowany e-mail'em o tym kto wygrał aukcję, jaka została osiągnięta cena i adres zainteresowanej osoby.


3. Finalizowanie transakcji
Po zakończeniu aukcji automat wyśle list do sprzedającego z informacją o wyniku aukcji, a jeżeli towar znajdzie nabywcę to w liście zostaną umieszczone jego dane wraz z adresem zamieszkania.
Osoba, która wygrała aukcję również zostanie poinformowana o tym przez e-mail, w którym będą dane na temat sprzedającego. Po otrzymaniu listu osoba ta powinna się skontaktować ze sprzedającym w celu finalizacji zakupu.4. Jak się zarejestować
Rejestracja w naszym serwisie jest całkowicie darmowa. Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Istotną rzeczą jest posiadanie aktywnego konta e-mail, za pomocą którego system będzie się z państwem komunikował.


5. Co to jest cena minimalna.
Cena minimalna jest ustalany przy zakładaniu aukcji i jest to kwota poniżej której nie chcesz sprzedać przemiotu. Cena minimalna jest wyższa od ceny wywoławczej. Jeżeli po zakończeniu aukcji cena minimalna nie zostanie osiągnięta to nie jesteś zobowiązany do sprzedania przedmiotu. Nikt poza sprzedającym nie zna ceny minimalnej.6. Co to jest cena wywoławcza.
Cena wywoławcza to kwota, od której rozpoczyna się aukcja. Najczęściej niska cena wywoławcza zwiększa zainteresowania produktem co powoduje o wiele większą liczbę ofert, a w rezultacie cena końcowa jest wyższa. Cena wywoławcza musi być określona przy zakładaniu nowej aukcji.


7. Jak działa automatyczny licytator.
Dzięki autmatycznemu licytatorowi użytkownicy nie muszą pilnować aukcji, wystarczy wpisać maksymalną kwotę jaką jest
się w stanie zaoferować , a następnie automat będzie licytować towar za nas podbijając o minimale kwoty potrzebne do
wygrania aukcji. Aby sprawdzić swoją maksymalną kwotę wystarczy wejść na `MOJE AUKCJE` i na zakładce `LICYTUJĘ` zobaczymy jaka jest nasza maksymalna oferta.


8. Odpowiedzialność za towary.
Serwis Aceton.pl nie jest stoną przy zawieranych transakcjach a jedynie pośrednikiem i dlatego nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wystawiane towary. Najlepszym sposobem na sprawdzenie wiarygoności sprzedających jest system komentarzy.


9. Ile kosztuje korzystanie z serwisu.
Rejestracja, kupowanie oraz sprzedawanie jest bezpłatne.


10. Nie dodają mi się zdjęcia, dlaczego ?
Maksymalny rozmiar dodawanych zdjęć to 50 kb, akceptowane formaty to .jpg oraz .gif
Przy dodawaniu pliku należy najpierw wybrać go z dysku przyciskiem [Przeglądaj] a następnie załadować na serwer przyciskiem [Załaduj].
Po załadowaniu pliku powinien on pojawić się na stronie.Kolejne pytania prosimy kierować na adres: pomoc@aceton.pl
Copyright PIXELART